• O PRZEDSZKOLU

Nasze przedszkole czynne jest

od godziny 6 do godziny 17.

Przedszkole mieści się w centrum Raciborza,

przy ulicy Kowalskiej 1.

Budynek przedszkolny  jest parterowy, otoczony dużym zielonym ogrodem.

W roku 2022 przedszkole przeszło generalny remont pomieszczeń oraz sanitariatów. W 2023 powstała również nowa, nowoczesna kuchnia.

Posiadamy 4 nowoczesne sale dydaktyczne. Każda z nich dostosowana jest do odpowiednich grup wiekowych i posiada dostęp do łazienki. Sale w których przebywają dzieci są duże, jasne, wyposażone w ciekawe kąciki tematyczne, liczne gry dydaktyczne i manipulacyjne, pomoce dydaktyczne, tablice multimedialne oraz zabawki. Oprócz sali do zajęć  dzieci mają również do dyspozycji salę korekcyjną oraz salę do zajęć z terapii.

Wiemy jak ważny jest ruch, dlatego w naszym przedszkolu udostępniamy dzieciom duży, kolorowy i nowowczesny plac zabaw, wyposażony w urozmaicone urządzenia oraz siłownię pod chmurką. W roku 2023 nasz ogród został wzbogacony o drewnianą wiatę, która stanowi miejsce odpoczynku, rekreakcji oraz aktywnych zabaw dla przedszkolaków. Na terenie naszego ogrodu znajduje się również ogród warzywny, dzięki któremu dzieci uczą się dbać o rośliny oraz biorą udział w pracach ogrodniczych.

Zapraszamy wszystkie dzieci do naszego Przedszkola, gdzie czeka na nie niezapomniana przygoda edukacyjna, pełna kreatywności, radości i zabawy!